ERČ partneri:
Rallija radio:
Seko mums:
Aktuāli
Ziemas gaismas Liepājā
25.01.2015

Liepāja – pilsēta Latvijas rietumos, līdzās Baltijas jūrai - īpaši ziemas laikā ir zināma kā viena no visskaistāk rotātajām pilsētām Latvijā. Paceļot acis uz augšu pilsētas centrālajā ielā, manīsi baltākās sniegpārslu mežģīnes, un līdzās pasakainajiem svētku rotājumiem ikviens atcerēsies bērnības piparkūku garšu un no jauna noticēs svētku brīnumu esamībai. Unikālās stinšu makšķernieku gaismiņas uz aizsalušā kanāla rada īsti maģisku sajūtu. Ziemas gaismas Liepājā iepriecinās līdz pat 8. februārim, kad izskanēs Eiropas čempionāta “Rally Liepāja” motoru rūkoņa. Pēc ziemīgās pilsētas baudīšanas ikviens aicināts sasildīties ar glāzi karsta dzēriena kādā no viesmīlīgajiem pilsētas restorāniem vai kafejnīcām, kuru piedāvājumus varat atrast Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja mājaslapā www.liepaja.travel.

 - Rallija pilsēta Liepāja (©LIEPAJA.TRAVEL)

PASAKA BĒRNIEM UN PIEAUGUŠAJIEM

Ziemā Liepāja pārvēršas pasakā ar krāšņiem rotājumiem, kas uzbur īstu svētku brīnumu noskaņu. Pilsētas sirdī - Rožu laukumā – gaidīs lielākais Adventes vainags Latvijā. Iedomājies vēlēšanos un dodies tieši pāri baltajam mežģīņu tiltiņam. Tepat atrodas arī bērnu iecienītie “Piparkūku namiņi” ar slīdkalniņu, gluži kā no bērnības pasakas, un īpašā svētku egle. No līdzās esošajiem dejojošajiem eņģeļiem plūst mūzika – to dzirdot ikdienas steiga izzūd un gribas uz mirkli apstāties, lai ļautos brīnumainajai maģijas sajūtai šajā pilsētā. Nepalaid garām arī iespēju izbraukt apli ar Baltijā senāko elektrisko tramvaju, kas ziemas brīnumu laikā kļūst par īpašo Ziemassvētku tramvaju.

AKTĪVĀ ATPŪTA

Liepājas pludmale, kas atrodas vien dažu minūšu gājienā no pilsētas centra, ir piemērota vieta nesteidzīgām pastaigām, ja vien esi silti saģērbies. Ziemas prieku baudīšanai Liepājā ir plašs piedāvājums – publiskās slidotavas un distanču slēpošanas trases pilsētā sniega un sala laikā. Karostas “BB Wakepark” piedāvā vizināšanos ar pūšļiem un kamerām, kā arī snovparku ar dažādām konstrukcijām un tramplīniem, kur gan iesācējiem, gan jau pieredzējušākiem braucējiem būs iespēja braukt ar snovborda dēļiem un slēpēm. Turpat iespējams arī izīrēt pirti un baļļu, lai izbaudītu īstu ziemas romantiku. Kaislīgie zemledus makšķernieki novērtēs iespēju izīrēt namiņu, lai tad, kad Liepājas kanālu klāj ledus un ir īstais stinšu laiks, patvertos no vēja. Savukārt “Jura staļļos” ikviens būs sajūsmā par iespēju izvizināties zirga kamanās vai izmēģināt skijoringu aiz zirga. Pēc ziemas aktivitātēm tiek piedāvāta iespēja sasildīties ar karstu dzērienu vai “Kovboju zupu”.

Dienās, kad sals kož pārāk stipri vai tieši pretēji – saules siltums izkausējis sniegavīrus, labākā vieta ziemas sajūtai būs slidošana Ledushallē un pēc tam vasaras izbaudīšana mājīgajā Liepājas Olimpiskā Centra SPA zonā, kur pludmales siltumu Liepājā var baudīt visu cauru gadu. Šeit perfektai atpūtai tiek piedāvāti baseini, ērta relaksācijas sauļošanās zona, atrakciju dušas, ūdens un gaisa masāžas baseini, turku pirts, sāls sauna, aromātisko saunu un ūdens atrakciju zonu bērniem. Kur gan var vēlēties vēl lielāku romantiku, kā sēžot SPA siltajā burbuļvannā un vērojot aiz loga lēni krītošās sniega pārslas.

Fotogaleriju skatīt ŠEIT.

Par koncertiem, izrādēm un mākslas pasākumiem brīnumu gaidīšanas laikā gan maziem, gan lieliem visērtāk vienkopus uzzināt http://kalendars.liepaja.lv.

 

UZ TIKŠANOS ZIEMAS PASAKĀ - LIEPĀJĀ!