ERČ partneri:
Rallija radio:
Seko mums:
Aktuāli
PR/ Kajetanovičs Rally Liepāja ierodas kā līderis Ice Master ieskaitē
03.02.2015

Kajetans Kajetanovičs un Jareks Barans – 2015. gada sezonas pirmā posma uzvarētāji – jau atkal būs gatavi cīnīties ar FIA Eiropas rallija čempionāta (ERČ) ātrākajām ekipāžām sezonas nākamjā rallijā, kas norisināsies februāra pirmajā nedēļas nogalē. Pēc iespaidīgas uzvaras Austrijas posmā, kurā izcīnīja maksimālo iespējamo punktu skaitu, LOTOS Rally Team ieradīsies Rally LiepājaERČ līderi. Pateicoties pārliecinošam sniegumam, uzvarot 17 (no 18) ātrumposmos, “Kajto” ir šībrīža ERČ kopvērtējuma līderis. FIA ERČ Ice Master ieskaitē, dodoties uz otro un pēdējo šīs ieskaites ralliju Liepājā, poļu braucējs ir iekrājis 76 punktu pārsvaru.

- Kajetan Kajetanowicz / Jarek Baran, Internationale Jännerrallye powered by GaGa Energy 2015 (©Marcin Snopkowski)

Otrais FIA Eiropas rallija čempionāta posms mums dos iespēju sekot līdzi dalībnieku cīņām Kurzemes reģiona ceļos. Rally Liepāja, kas notiek pa ārkārtīgi ātriem grants ceļiem, kuri klāti ar sniegu un ledu, ir vienīgais ERČ posms kurā ekipāžas izmanto ziemas riepas ar garajām radzēm. Četrkārtējais Polijas čempions ar šādām riepām brauks tikai otro reizi savā karjerā.

Kopējais organizatoru sagatavotās distances garums ir 806 kilometri, bet cīņā par labāko rezultātu ekipāžas aizvadīs 12 ātrumposmus ar kopējo garumu 205,68 km. Īpašu izaicinājumu sola 37 km garais ātrumposms Kuldīgā, kas ir par nepilniem pieciem kilometriem garāks nekā pagājušās sezonas garākais ātrumposms Les Cols (32,13 km) Šveices rallijā. Sacensības noslēgsies ar pilnīgi jaunu pilsētas ātrumposmu Liepājas centrā, netālu no Baltijas jūras krastiem. Liepājas pilsētai ir senas rallija tradīcijas: pirms 50 gadiem šajā pilsētā tika organizēts pirmais rallijs Latvijā. Šīgada Rally Liepāja jau trešo gadu pēc kārtas būs iekļauta FIA Eiropas rallija čempionāta kalendārā.

Kajetans Kajetanovičs: Braukt maksimāli ātri pa sniegu un ledu būs aizraujoši mums pašiem, un interesanti arī skatītājiem. Uz šo ralliju ierodamies gatavi cīnīties par lielisku rezultātu, jo tā vēlamies pateikties LOTOS Rally Team par milzīgo ieguldīto darbu. Tomēr ir jāatceras, ka šajā rallijā manu rezultātu prognozēt būs ļoti grūti, jo neesmu pieradis braukt ar šāda tipa riepām. Lai arī šis izskatās pēc tipiska ziemas rallija, šeit izmantotās riepas uz ceļa uzvedas pilnīgi citādi nekā tās, kuras izmantojām Austrijas posmā. Garās radzes nodrošina lielisku saķeri uz ledus seguma, taču savā ilgajā rallija pieredzē esmu sev iestrādājis pilnīgi pretējus refleksus un no ledus cenšos izvairīties. Šī iemesla dēļ Rally Liepāja man būs jāmaina savu braukšanas stilu – ar garajām radzēm nepieciešams pielāgot savu domāšanu, refleksus un reakcijas. To nav iespējams iemācīties braucot ar cita tipa riepām. Trase ir ļoti ātra un te nedrīkst pieļaut pat mazākās kļūdas, tāpēc ceru ka pagājušā gada Rally Liepāja gūtā pieredze man lieti noderēs. Man būs jārāda savu labāko sniegumu, lai šajā rallijā varētu cīnīties par uzvaru. Priecājos, ka tik daudzas poļu ekipāžas ir izlēmušas izmēģināt savus spēkus FIA ERČ, šis ir fantastisks čempionāts un esmu pārliecināts, ka Polijas karoga krāsas dominēs rezultātu tabulās.

© KAJTO.PL