ERČ partneri:
Rallija radio:
Seko mums:
Aktuāli
PR/ Kreigs Latvijā tēmē uz pjedestāla augstāko pakāpienu
03.02.2015

Tikko atgriezies no WRC Montekarlo posma ar izcīnītu otro vieta ieskaites klasē, Peugeot Rally Academy braucējs Kreigs Brīns atgriežas Eiropas Rallija Čempionātā (ERČ), kur šīs nedēļas nogalē (6. – 8. februārī) startēs Rally Liepāja. Iepriekšējos divus gados šeit finišējis labāko trijniekā ar Peugeot 207 S2000, Kreigs ar savu stūrmani, Skotu Mārtinu, centīsies izcīnīt karjeras otro ERČ uzvaru pie Peugeot 208 T16 stūres.

- Craig Breen / David Moynihan, Rally Liepāja-Ventspils 2013 (©FIAERC.COM)

Šis būs ne vien Kreiga karjeras trešais rallijs Liepājā, bet arī komandas trešais ziemas rallijs šosezon, kas ļauj cerīgi skatīties uz gaidāmajām sacensībām.

Kopš rallija pievienošanas kalendāram 2013. gadā, maršruts ir padarīts kompaktāks un sacensības kļuvušas daudz populārākas. Neraugoties uz auksto laiku, milzīgi fanu pūļi noteikti būs redzami visos 12 ātrumposmos, kuru kopējā distance šogad sasniedz 205.68 kilometrus.

Kā pierasts ERČ, Peugeot Rally Academy braucējiem būs iespēja pirmajiem izvēlēties savu starta pozīciju pirmajai sekcijai, ja vien izdosies pārspēt sīvākos konkurentus piektdienas trīs kilometrus garajā kvalifikācijas ātrumposmā. Pagājušogad Kreigs kvalifikācijā bija otrais un izvēlējās četrpadsmito starta pozīciju, jo uzskatīja, ka tā viņam dos vislabāko iespējamo saķeri – pirms tiek sabojāts zem sniega esošais grunts segums.

Sacensības sestdien sāksies relatīvi vēlu, pirmajai automašīnai trasē dodoties vien 11:30. Pēc tam būs jāveic vēl divi ātrumposmi Kuldīgas apkārtnē un varēs atgriezties uz servisa parku Liepājā. Dienas otrajā sekcijā būs jāveic tikai divi no trim rīta pusē brauktajiem ātrumposmiem, pēc kuriem ekipāžas varēs atgriezties servisa parkā lai atvilktu elpu un sagatavotos nākamajai dienai.

Svētdienas rītā sacensības sāksies agrāk, un, lai arī ātrumposmos veiktā distance būs mazāka nekā pirmajā dienā, Peugeot Rally Academy ekipāžai būs jāveic septiņi ātrumposmi, kuriem pa vidu būs arī divi servisa parka apmeklējumi. Rallijs noslēgsies ar pilnīgi jaunu pilsētas ātrumposmu Liepājā, ekipāžām finišējot īsi pēc četriem pēcpusdienā.

Pirms došanās uz Latviju, Kreigs bija noskaņots kaujinieciski: “Ar nepacietību gaidu šo ralliju, jo Montekarlo gūtā otrā vieta man devusi papildu pārliecību. Tas, apvienojumā ar pieredzi Liepājas ceļos, man ļauj cerēt ka spēšu cīnīties par uzvaru.”

© CRAIGBREEN.COM