ERČ partneri:
Rallija radio:
Seko mums:
Aktuāli
Lukjaņuks / Červoņenko ātrākie Rally Liepāja kvalifikācijā; startēs no 15. pozīcijas
06.02.2015

FIA Eiropas rallija čempionāta (ERČ) otrā posma Rally Liepāja kvalifikācijas posmā ātrāko laiku uzrādīja Aleksejs Lukjaņuks ar stūrmani Jevgeņiju Červoņenko (Ford Fiesta R5), kuri tikai par 0,05 sekundēm apsteidza Kreigu Brīnu, kurš brauc kopā ar Skotu Martinu (Peugeot 208 T16). Trešais ātrākais bija ERČ pirmā posma uzvarētājs Kajetans Kajetanovičs ar stūrmani Jaroslavu Baranu (Ford Fiesta R5), kurš no kvalifikācijas uzvarētāja atpalika 1,52 sekundes.

- Alexey Lukyanuk / Yevhen Chervonenko, Rally Liepāja 2015 (©FIAERC.COM)

Kvalifikācijas posma 15 ātrākie braucēji piedalījās starta vietu izvēlē. Kā pirmais Rally Liepāja startēs Kristians Hidegs ar stūrmani Ištvāns Kereku. Tikmēr kvalifikācijas posma līderi visi kā viens izvēlējās pēc iespējas zemāku starta pozīciju. Lukjaņuks sestdien sacensības sāks piecpadsmitais, Brīns startēs no četrpadsmitās pozīcijas, bet Kajetanovičs trasē dosies trīspadsmitais.

“Iespējams, 15. starta pozīcija sacensību sākumā dos priekšrocības, jo būs labāka saķere ar ceļu. Tajā pat laikā riepas ātrāk nodils, līdz ar to zaudēsim sacensību beigu daļā. Mums šis ir tikai otrais rallijs kopā, arī automašīna ir jauna un neierasta, tāpēc vēl daudz jāmācās, taču šajos ceļos jūtos ļoti labi un ceru būt patiešām ātrs,” pēc kvalifikācijas sacīja Lukjaņuks.

No Latvijas autosportistiem ātrākie kvalifikācijā bija Mārtiņš Svilis / Ivo Pūķis (Mitsubishi Lancer Evo X), kuri ierindojās 7. vietā, savukārt pagājušā gada Latvijas čempions N4 grupā Jānis Vorobjovs / Andris Mālnieks uzrādīja vien 43. ātrāko laiku (Mitsubishi Lancer Evo X).

“Mūsu mērķis kvalifikācijā bija būt lēnākiem, jo vēlējāmies iegūt zemāku starta pozīciju sestdienas sacensībām – pirmajiem braucējiem nāksies cīnīties ar sniega kārtu uz ceļa, kas nelabvēlīgi ietekmēs ātrumu,” skaidroja Vorobjovs.

No ERČ Junioru ieskaites braucējiem pārliecinoši ātrākais bija trīskārtējais Latvijas čempions R2 grupā Ralfs Sirmacis ar stūrmani Artūru Šiminu (Peugeot 208 R2), kuri tuvāko konkurentu, poli Aleksu Zavadu / Katī Deruso (Opel Adam R2) apsteidza par 3,8 sekundēm. Vienlaikus, kvalifikācijas posma kopvērtējumā Sirmacis uzrādīja 13. ātrāko laiku, un sestdien sacensības sāks ceturtie. Trešais ātrākais ERČ Junioru ieskaites braucējs bija beļģis Gijoms de Mēvius / Žofrē Brions (Peugeot 208 R2).

Ļoti ātrs savā debijas rallijā bija 2014. gada pasaules rallijkrosa čempionāta bronzas medaļnieks Reinis Nitišs, kurš Rally Liepāja brauc vienā ekipāžā ar Māri Neikšānu. Nitišs, kurš sacensībās startē ar Sports Racing Technologies sagatavotu Ford Fiesta R2 automašīnu, kvalifikācijas posmā uzrādīja piekto ātrāko laiku ERC3 ieskaites grupā.

Rally Liepāja pirmais ātrumposms sestdien, 7. februārī, sāksies plkst. 11:30. Dienas laikā autosportistiem būs jāveic pieci ātrumposmi ar kopēju garumu 114 kilometri. Rallija pirmā apļa finišs paredzēts plkst. 19:35 Liepājas, Rožu laukumā, kur arī apbalvos Latvijas rallija čempionāta otrā posma uzvarētājus.

Atgādināsim, ka jaunumus un citu informāciju par Rally Liepāja, varat uzzināt arī interneta mājaslapā www.lvrally.com un sociālajos tīklos Twitter @LVRally, Facebook /LVRally un YouTube /RallyLiepāja.

FIA Eiropas rallija čempionāta posmu Rally Liepāja iespējams sarīkot, pateicoties atbalstam, ko sniedz Latvijas valsts un rallija pilsētas Liepāja. Paldies sponsoriem Neste Oil, Sporta bārs Optibet un Vivus.lv, kā arī sadarbības partnerim Kuldīgai, rallija centram Liepājas Olimpiskais Centrs, rallija apdrošinātājam BTA, kā arī atbalstītājiem Canon ibServiss Liepāja, SweCon, Baltijas Helikopters un Castrol. Informatīvo atbalstu nodrošina oficiālais ziņu portāls DELFI, rallija radio StarFM, kā arī Top Gear Latvija, Kurzemes Radio, Ātruma Cilts un Rietumu Radio. Paldies par nozīmīgu ieguldījumu arī visiem Rally Liepāja draugiem: Ramirent, RedBull, Dardedze, Torley, Jānis Pūce, Ecorent, Guard Systems, N&J, Kurši, FN Serviss, Liepājas Datoru Centrs, SignTech, Sidusnet, Aspasia, Skrīveru Saldumi un Grandeg. Īpašs paldies Latvijas Automobiļu federācijai.