ERČ partneri:
Rallija radio:
Seko mums:
Liepāja

LAIPNI LŪGTI LIEPĀJĀ!

Dārgie rallija čempionāta dalībnieki, atbalstītāji un pilsētas viesi! Man ir prieks sveikt Jūs visus Liepājā – pilsētā, kurā augstā godā tiek turētas rallija tradīcijas, svinētas spožas uzvaras un izdzīvots aizraujošais sacensību gars. 

Liepājai ar autoralliju ir ļoti tuvas un īpašas attiecības. Liepāja ir vieta, kur pirms tieši 50 gadiem Latvijā aizsākās rallija kultūra un tika organizētas pirmās sacensības. Un Liepāja ir arī vieta, kurai šogad ir gods jau trešo gadu pēc kārtas uzņemt Eiropas rallija čempionāta ziemas posma dalībniekus. Domāju, tā nav nejaušība, bet gan zināms uzticības apliecinājums gan no FIA, gan arī no Eurosport puses, ko mēs augstu novērtējam. Eurosport pārraides no Liepājas ir ļāvušas arī mums pašiem palūkoties uz savu pilsētu no pavisam cita skatu punkta – ieraudzīt zeltītos katedrāles kupolus no putna lidojuma vai iespaidīgos skatus ar tūkstošiem ziemas makšķernieku uz kanāla ledus.

Rallija čempionāta ziemas posms Liepājā ir kļuvis par tradīciju, ko ar nepacietību gaida gan vietējie rallija entuziasti, gan arī tuvākas un tālākas apkaimes iedzīvotāji, kuriem tā ir unikāla iespēja redzēt Kurzemes ceļos ātrākos un labākos Eiropas sacīkšu braucējus. Kā pieredzējis autobraucējs un daudzu ralliju dalībnieks varu droši teikt, ka tas ir gaidīts piedzīvojums arī pašiem rallija dalībniekiem, jo tādus apledojušus lauku ceļus, asus līkumus un tramplīnus kā Kurzemē daudzviet citur Eiropā neatrast.

Liepāja ir aizraujoša un ļoti dažāda savās izpausmēs. Es novēlu, lai arī šis čempionāts mums visiem sagādā aizraujošas un negaidītas emocijas!

Liepājas domes priekšsēdētājs

Uldis Sesks

 

RALLIJA PILSĒTA

Liepāja ir viens no Latvijas tūrisma centriem Baltijas jūras krastā.

Ja Tev jāizvēlas sava ceļojuma galamērķis, dodies uz Liepāju. Liepājā Tu atradīsi lielāko pludmali Baltijā ar smalkākajām un baltākajām smiltīm pasaulē.

Tu varēsi apskatīt garākās dzintara krelles, lielākās mehāniskās ērģeles pasaulē, Liepājas himnas tēlus, rožu laukumu un baudīt nesteidzīgu atpūtu omulīgajās pilsētas kafejnīcās.

Liepāja ir pieejama ikvienam! Atbrauc uz Liepāju, atpūties, izklaidējies, sporto, baudi mākslu un kultūru!

Liepāja iedvesmo!

 

FAKTI UN SKAITĻI

Pilsētas tiesības iegūtas 1625. gadā

Platība: 60,4 km2

Iedzīvotāju skaits: 73 469 (2012)

Koordinātas: 56° 30′ 42″ N, 21° 0′ 50″ E

Tīmekļa vietne:

   http://www.liepaja.lv

   http://liepaja.travel