ERČ partneri:
Rallija radio:
Seko mums:
FIA EIROPAS RALLIJA ČEMPIONĀTS

1. POSMS * INTERNATIONALE JÄNNERRALLYE POWERED BY GAGA ENERGY

Austrija - Asfalts (iespējams sniegs un ledus)
04-06 Janvāris, 2015

Šis asfalta rallijs pirmoreiz notika jau 1969. gadā un regulāri piesaista milzīgus skatītāju pūļus, daļēji pateicoties tam, ka sacensības notiek Austrijas “banku brīvdienās”, kas 2015. gada sezonā nozīmēs unikālu sacensību formātu – no svētdienas līdz otrdienai. Rallija centrs ir Austrijas ziemeļos, Freištatē, kas atrodas 40 kilometrus no Lincas. Ātrumposmiem izmantotie Mühlviertel reģiona ceļi ir ātri un plūstoši, taču var būt klāti ar sniegu un ledu, kas braukšanu padara vēl sarežģītāku. Pēdējās divās sezonās sīva cīņa par uzvaru bijusi līdz pat noslēdzošajam ātrumposmam, 2014. gadā bijušajam Formula 1 braucējam Robertam Kubicam izcīnot savu pirmo uzvaru starptautiskos rallijos.

http://www.jaennerrallye.at/

 

2. POSMS * RALLY LIEPĀJA

Latvija - Grunts (iespējams sniegs un ledus)
06-08 Februāris, 2015

Rally Liepāja pirmoreiz notika 2013. gadā, kad sacensības risinājās Baltijas jūras krastos, starp Liepāju un Ventspili. Nākamajā sezonā, būtiski izmainītā rallija distance vijās caur ātrajiem Liepājas un Kuldīgas reģiona ceļiem. Viena sekcija notika Kuldīgā, 88 kilometrus no Liepājas, bet atlikušie posmi bija Aizputes apkārtnē, vien 50 kilometru attālumā no Liepājas. 2015. gada maršruts ir plānots vēl kompaktāks un plašāka informācija par to gaidāma jau drīzumā. Spītējot zemajām temperatūrām, ātrumposmu malās vienmēr vērojami lieli fanu pūļi.

http://www.lvrally.com/

 

3. POSMS * CIRCUIT OF IRELAND RALLY

Lielbritānija - Asfalts
02-04 Aprīlis, 2015

Circuit of Ireland, kas notiek kopš 1931. gada, ir ne tikai viens no vecākajiem pasaules rallijiem, bet arī viens no prestižākajiem, kā arī tas būs pirmais asfalta rallijs ERČ kalendārā 2015. gadā. Ar ātrumposmiem Belfāstas apkārtnē, rallijs galvenokārt notiek pa šauriem Ziemeļīrijas lauku celiņiem, kā arī ir sagaidāmi kādi skatītājiem interesanti pilsētas ātrumposmi, organizatoriem solot, ka sacensības būs vēl labākas kā 2014. gadā. Šajā rallijā bez ERČ notiks arī Īrijas asfalta un Ziemeļīrijas rallija čempionāta posmi.

http://www.circuitofireland.net/

 

4. POSMS * SATA RALLYE AÇORES

Portugāle - Grunts
04-06 Jūnijs, 2015

Šis rallijs, kurš norisinās uz Azoru arhipelāga lielākās salas San Miguel, 2015. gadā notiks jau piecdesmito reizi. Ātrumposmu nomalēs mijas elpu aizraujoši skati un bagātīgi lauki, bet paši ceļi ir smilšaini, šauri un plūstoši. Un, tā kā ceļi nereti ir vien automašīnas platumā, dalībnieki nevar pieļaut pat vismazāko kļūdu, jo sevišķi Sete Cedades ātrumposmā, kurš virzās gar vulkāna krātera ezera malu. Laikapstākļi arī mēdz būt mainīgi, spožai saulei mijoties ar spēcīgām lietusgāzēm un miglu.

http://www.satarallyeacores.com/

 

5. POSMS * GEKO YPRES RALLY

Beļģija - Asfalts
25-27 Jūnijs, 2015

Ipras rallijs ir viens no populārākajiem starptautiskajā kalendārā. 2014. gadā tas notika piecdesmito reizi un vietējā leģenda, Fredijs Loikss, tajā uzvarēja jau devīto reizi. Ātrumposmi notiek pa lauku ceļiem Beļģijas rietumos, šaurajos asfalta posmos (kuru ārmalās ir grāvji un elektrības stabi) nereti esot nepārredzamiem krustojumiem, kas rada problēmas neuzmanīgākām ekipāžām. Pēc treniņiem, kvalifikācijas ātrumposma un iepazīšanās ar trasi, pārējais rallijs tipiski iekļaujas 30 stundās, padarot šīs sacensības par pamatīgu pārbaudījumu gan automašīnām, gan pašiem braucējiem. Šis rallijs ietvers arī Beļģijas rallija čempionāta un 2015. gadā ieviestā FIA R-GT kausa posmus.

http://www.ypresrally.com/

 

6. POSMS * AUTO24 RALLY ESTONIA

Igaunija - Grunts
17-19 Jūlijs, 2015

ERČ kalendārā pirmoreiz parādoties pagājušogad, Igaunijas rallijs visus pārsteidza ar ātriem grants ceļiem un daudz tramplīniem. Pasākums bija ļoti labi apmeklēts un inovatīvs. Tas, kopā ar izcilo organizācijas līmeni, palīdzēja šim rallijam tikt atzītam par 2014. gada ERČ labāko ralliju. Lai gan rallija centrs bija Otepē, Tartu – Igaunijas otrā lielākā pilsēta – pagājušā gada sacensībās spēlēja svarīgu lomu, jo tur notika gan oficiālais starts un finišs, gan arī pilsētas ātrumposms. Šī rallija iekļaušana ERČ kalendārā ir pagaidu, līdz brīdim kad tiks parakstīts līgums ar organizatoriem.

http://www.rallyestonia.com/

 

7. POSMS * BARUM CZECH RALLY ZLÍN

Čehija - Asfalts
28-30 Augusts, 2015

Čehijas rallijs, kas ERČ kalendārā ir kopš 2004. gada, šogad notiks jau 45. reizi un, kā ierasts, bāzēsies Dienvidmorāvijas reģionā, 300 kilometrus uz dienvidiem no Prāgas. Šī rallija asfalta ātrumposmi ir unikāls pārbaudījums ekipāžām, jo tie ir ļoti nelīdzeni. Sacensības vēl sarežģītākas padara tas, ka vairāki ātrumposmi ietver ļoti ātras sekcijas caur mežiem un lietusgāzes var sākties jebkurā brīdī. Lai gan laikapstākļus paredzēt ir grūti, uz sacensībām ierodas milzīgi fanu pūļi, it sevišķi sacensību pirmajā nakts ātrumposmā Zlinas pilsētā.

http://www.czechrally.com/

 

8. POSMS * CYPRUS RALLY

Kipra - Asfalts/grunts
25-27 Septembris, 2015

Kipras rallijs, kas notiek kopš 1970. gada, pagājušogad pēc ilgāka pārtraukuma (pirmoreiz kopš 1999. gada) atgriezās ERČ kalendārā. Par godu šim notikumam, Kipras galvaspilsētā bija sarīkots aizraujošs pilsētas ātrumposms, kas sevī ietvēra arī ANO kontrolēto zonu starp vēsturiskās pilsētas grieķu, kipriešu un turku reģioniem. ERČ vienīgais jauktā seguma rallijs notiks 2015. gada septembrī un būs ieskaites posms arī FIA Vidējo austrumu rallija čempionātam, ekipāžām sacenšoties sarežģītos ātrumposmos un milzīgā karstumā.

http://www.cyprusrally.com.cy/2014/

 

9. POSMS * RALLY OF GREECE

Grieķija - Grunts
09-11 Oktobris, 2015

2014. gada martā, Akropoles rallijam notiekot 60. reizi, Grieķija veiksmīgi atgriezās ERČ kalendārā pēc ļoti ilga pārtraukuma, jo pēdējoreiz Grieķijas posms ERČ bija iekļauts tālajā 1968. gadā. Pēc fantastiskas sacensību atklāšanas virs Korintas kanāla, pagājušā gada posma pirmā diena notika uz ātriem asfalta ceļiem, bet otrā diena risinājās pa Grieķijai raksturīgākiem akmeņainiem grants ceļiem. Nākamā gada sacensības notiks 2015. gada oktobrī, ja tiks parakstīta vienošanās ar sacensību organizatoriem.

http://www.acropolisrally.gr/

 

10. POSMS * GIRU DI CORSICA-TOUR DE CORSE

Francija - Asfalts
05-07 Novembris, 2015

Pazīstams arī kā „Desmittūkstoš līkumu rallijs” dēļ tā daudzajiem līkumiem, šis leģendārais rallijs vijas caur Korsikas šaurajām un plūstošajām kalnu pārejām. Pagājušās sezonas posmam notiekot ziemā un ar jaunu starta vietu Porto-Vecchio pilsētiņā, ERČ sezonas noslēguma posms dalībniekiem piedāvāja vēl nebijušu izaicinājumu. Pēc regrupēšanās Propriano pirmās dienas beigās, atlikušais rallijs notika Ajaccio un ietvēra ostmalas servisa parku kā arī vairākus klasiskus ātrumposmus.

http://www.asacc.fr/